А ви придбали валентинку для коханого? Оголошується конкурс))) Хто отримає максимальну кількість валентинок, той буде приємно здивований сюрпризом від профкому!!! ;-)
Ось і настала та пора, коли час задуматися, що ж подарувати коханій чи коханому на свято. День закоханних! Цікаво, а чому саме цей день так назвали?
«У 269 році н.е. при імператорові Марку Аврелії Клавдії II Готському жив священик Валентин. Імператор не дозволяв одружуватися своїм солдатам, а священик Валентин таємно їх вінчав, писав любовні листи, зводив людей. За це його кинули в темницю, де він зцілив дочку тюремника, в яку був закоханий. І, ведений на страту, він написав їй любовний лист і підписався "Твій Валентин". Звідси, нібито, повелося дарувати коханим листи і подарунки.»
Ну ось, з істрією походження цього дня трішки розібрались, але все ж таки, валентинки, якими вони були раніше?
«Популярність "валентинки" почала зростати у вісімнадцятому столітті. У той час паперовими "валентинками" обмінювалися замість подарунків. Вони придбали особливу популярність в Англії. Їх робили з кольорового паперу і підписували кольоровим чорнилом.
Але винахідливість закоханих в створенні "валентинок" не знала меж. Найталановитіші писали "валентинки" у вигляді акровірша - це віршований розмір, коли перші букви кожної строфи складають разом осмислене слово, в даному випадку - ім'я коханої людини. "Валентинки" вирізували маленькими ножичками або проколювали маленькими шпильками у вигляді мережива, офарблювали через трафарет, створювали "валентинку" - паззл або ребус або імітували середньовічний рукопис з кольоровими малюнками
А вже на початку 19 століття почалося серійне виробництво "валентинок". Спочатку це були чорно-білі малюнки, намальовані уручну на фабриці. Але з кожним роком "валентинки" ставали оригінальнішими і барвистішими.
У наш час "валентинки" представлені як вітальні листівки у вигляді сердечок, з якнайкращими побажаннями, визнаннями в любові, пропозиціями руки і серця або просто жартами. Традиційно їх пишуть зміненим підкресленням або лівою рукою і не підписують. Адресат повинен сам здогадатися, хто саме прислав йому "валентинку".»
Про те, що потрібно запастись валентинками, подумайте зазалегідь. Адже закоханних у нас багато, тому вам може й не дістатись. Завжди приємно знати і відчувати, що ти комусь потрібний, тебе люблять, про тебе не забули. Також подумайте і про подарунок, він завжди стане в нагоді до такого свята.
Поспішайте, адже можливо це ваш шанс зізнатись у своїх почуттях. Цей день наповнений дивовижними чарами, чарами закоханих, і якщо хтось не мав другої половинки,
то ви неодмінно знайдете один одного.
Гарного вам настрою і чудових вражень у цей день. Проявляйте по більше фантазії та уваги щодо вибору подарунків.
П.С. Пошта кохання від профкому відкрита з 8 – 14 лютого. Валентинки розносимуться 15.02 на парах!!!
Статтю підготувала Кушнір А., гр.ЕП-82